2016-12-21

Üniversite hastanemiz ile entegre lisans dersleriTıp fakültelerinde yürütülen tıbbi araştırmaların teknik açıdan desteklenmesi, tıbbi cihazlarla ilgili sorunların giderilmesi ve klinik ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla araştırma ve geliştirmeye yönelik olarak çeşitli projelerin gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Bu çerçevede Tıp Fakülteleri ile Biyomedikal Mühendisliği Bölümü arasındaki işbirliği büyük önem taşımaktadır. 
 

Bu amaçla Sayın Rektörümüz ve Rektör yardımcılarımızın desteği ve önerileri, Tıp Fakültesi ve Mühendislik Fakültesi Dekan Hocalarımızın işbirliği ve sağladıkları büyük destek sayesinde Bölüm öğrencilerini ilk defa bu 2016-2017 öğretim yılı Güz Döneminde Çorlu Mühendislik Fakültesinde verdiğim Medikal Fizik derslerinin uygulamalarını bizzat Tekirdağ’da Tıp Fakültemiz’de gerçekleştirmeye başlandı. Öğrencilerimizin bu uygulamalarda ki çoşku, heyacan ve katılımları hepimizi çok mutlu etti. 

 

Konu ile ilgili Biyomedikal Mühendisliği bölüm başkanı Doç. Dr. Betül Taşdelen: "Farklı disiplinlerle bir araya gelerek yapacağımız etkin ve verimli ekip çalışmalarla ancak ülkemizin sağlık alanında ihtiyaç duyduğu biyomedikal teknolojiyi geliştirebiliriz." şeklinde değerlendirmede bulundu.